تاریخ انتشار : شنبه 11 دی 1400 - 17:45
45 بازدید
کد خبر : 182563

چرایی انتصاب مدیر تیم ملی کشتی آزاد/ ضرورت یا سمبلیک؟

چرایی انتصاب مدیر تیم ملی کشتی آزاد/ ضرورت یا سمبلیک؟

در جاییکه تمامی مسئولیت فنی تیم ملی کشتی آزاد بر دوش غلامرضا محمدی است و رییس فدراسیون کشتی نیز صراحتا اعلام کرده اعتقادی به جایگاه مدیر فنی ندارد، مشخص نیست انتصاب مدیر تیم ملی کشتی آزاد بر چه اساسی صورت گرفته است؟ به گزارش ایسنا، “مدیر تیم های ملی” پستی بوده که فقط مختص ورزش ایران

چرایی انتصاب مدیر تیم ملی کشتی آزاد/ ضرورت یا سمبلیک؟

در جاییکه تمامی مسئولیت فنی تیم ملی کشتی آزاد بر دوش غلامرضا محمدی است و رییس فدراسیون کشتی نیز صراحتا اعلام کرده اعتقادی به جایگاه مدیر فنی ندارد، مشخص نیست انتصاب مدیر تیم ملی کشتی آزاد بر چه اساسی صورت گرفته است؟

به گزارش ایسنا، “مدیر تیم های ملی” پستی بوده که فقط مختص ورزش ایران است، که علی پروین در فوتبال از آن به عنوان”کشک” نام می برد و همواره بحثهای زیادی در مورد شرح وظایف این سمت وجود داشته است.

اخیرا علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی نیز صراحتا اعلام کرده اعتقادی به این جایگاه در تیم های ملی کشتی ندارد اما با این حال خود او حکم به انتصاب مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد داده است.

در جاییکه در همه جای دنیا تمامی مسئولیت فنی بر دوش سرمربیان قرار دارد، سال هاست در ورزش ایران بنا بر مصلحت، تحمیل، احترام به پیشکسوت و یا هر عامل دیگری، پستی با عنوان “مدیر فنی” باب شده است، فردی که حیطه وظایفش روشن نیست و هر چند عنوان دهان پر کن مدیریت فنی را یدک می کشد اما پس از هر شکست، تمام تقصیرها متوجه سرمربی است و مدیر فنی مسئولیتی ندارد.

در کشتی نیز مدیر فنی در دوره های مختلف تا به امروز حضور داشته، جایگاهی که به نظر می رسد باب میل سرمربیان نبوده اما روسای فدراسیون ها با انتصاب فرد مور اعتماد خود در این جایگاه سعی کرده اند هم در مباحث فنی دخالت و نفوذ غیر مستقیم داشته باشند و هم به این شیوه اختیار تام را از سرمربیان تیم های ملی سلب کنند.

علیرضا دبیر رییس پرافتخار و خوش فکر فدراسیون کشتی هر چند با انتصاب مدیر فنی در تیم های ملی کشتی، مانند روسای سابق عمل کرد اما دو روز پیش در برنامه زنده شبکه خبر صراحتا اعلام کرد هیچ اعتقادی به جایگاه مدیر فنی در تیم های ملی کشتی ندارد.

تیم ملی کشتی فرنگی بدون مدیر فنی و با هدایت محمد بنا در جایگاه سرمربی تیم ملی، بدون هیچ مشکلی در مسیر موفقیت در المپیک گام برمی دارد اما محسن کاوه از همان ابتدای روی کار آمدن علیرضا دبیر به عنوان مدیر فنی در تیم ملی کشتی آزاد مشغول به فعالیت است و بر نحوه عملکرد غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی نظارت می کند.

تیم ملی کشتی آزاد در حال آماده سازی برای حضور در المپیک است، علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی صراحتا می گوید جایگاه مدیریت فنی را قبول ندارد و از سوی دیگر به کیفیت کار فنی غلامرضا محمدی اذعان می کند، اما محسن کاوه در جایگاه مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد در تصمیم گیری مسائل فنی تیم ملی جایگاه ویژه ای دارد و مشخص نیست سرمربی تیم ملی در پشت پرده بدون اجازه او می تواند در مسائل مهم تیم ملی اقدام کند یا نه.

حال با این اوصاف اگر خدای ناکرده تیم ملی کشتی آزاد در المپیک به نتیجه دلخواه نرسد آیا محسن کاوه مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد نیز به اندازه غلامرضا محمدی مسئولیت باخت را به گردن می گیرد یا باز هم این سرمربی است که از سوی فدراسیون، مسئولان ورزش، کارشناسان و مردم توبیخ می شود و احتمالا جایگاهش را از دست می دهد؟

زمان زیادی تا المپیک نداریم و انتظارات از تیم ملی کشتی آزاد بسیار بیشتر از کشتی فرنگی و دیگر رشته های ورزشی ایران در المپیک است، محمد بنا هر چند با سوریان همکاری و مشورت دارد اما با اختیار تام مشغول به کار است و قطعا فردای المپیک در قبال هر نتیجه ای مسئول است، اما آیا این موضوع درباره غلامرضا محمدی نیز صدق می کند و او مسئولیت هر نتیجه ای را بر عهده می گیرد یا می گوید اختیار تام در مسائل فنی نداشته و دیگران در کارش دخالت کرده اند؟

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها